Dlaczego e-learning?

"Platforma e-learningowa to doskonała metoda nauki i komunikacji, która z pewnością sprawdzi się zarówno w dużej, jak i małej firmie"

 

Paweł Teper
Paweł Teper
Kierownik projektów e-learningowych
  • +48 17 860 21 86 (wew.: 182)
  • e-learning // ideo.pl

Nauczanie na odległość

Nauczanie w formie e-learning, określane także jako Distance Learning, stanowi doskonałe uzupełnienie, a niejednokrotnie nawet alternatywę dla szkolnictwa tradycyjnego. Umożliwia naukę na bardzo wysokim poziomie, dostępną w dowolnym miejscu i o dowolnym czasie. Wykorzystanie specjalnie do tego przygotowanych materiałów dydaktycznych takich jak teksty, pliki dźwiękowe, filmy, animacje, ćwiczenia interaktywne oraz dowolnych innych materiałów multimedialnych sprawia, że nauczanie na odległość staje się efektywne, a także jest przyjemne dla uczących się. Co istotne - ta forma edukacji pozwala na praktycznie natychmiastową weryfikację zdobytej wiedzy.

Distance learning w praktyce

E-learning może usprawnić wiele funkcji edukacyjnych zarówno w instytucjach publicznych, jednostkach edukacyjnych, korporacjach jak również w małych firmach. Przykładowymi zastosowaniami mogą być: wsparcie dla tradycyjnych form nauczania w jednostkach dydaktycznych,

  • przekazywanie obszernej wiedzy na wybrane tematy poprzez instytucje państwowe,
  • zapoznanie nowego pracownika z zasadami i standardami panującymi w firmie,
  • szybkie przekazywanie kompletnej wiedzy o nowych produktach pracownikom rozproszonym na dużym terenie,
  • prowadzenie certyfikowanych szkoleń dla klientów.

Niezaprzeczalną zaletą e-learningu są relatywnie niskie koszty w porównaniu z tradycyjnymi formami nauczania. Nie musimy wynajmować sal szkoleniowych, zatrudniać wykładowców czy zlecać organizacji kursu firmie zewnętrznej. Pracownicy nie muszą przerywać pracy i tracić czasu na dojazdy. W przypadku jednostek dydaktycznych forma distance learning umożliwia naukę praktycznie nieograniczonej ilości osób przy wykorzystaniu tej samej kadry i sal wykładowych.

Niższe koszty ponoszą także osoby uczące się. Zaoszczędzają nie tylko na dojazdach, ale również kosztach kursów, które w tej formie mogą być dużo tańsze. Kolejnym elementem oszczędności jest to, że nauka odbywa się w czasie dla nich najwygodniejszym.

E-learning sprawdzi się wszędzie tam, gdzie konieczne jest szybkie przekazanie wiedzy. Idealnie nadaje się do szkolenia w przypadku, gdy nie wszyscy mogą uczyć się w tych samych porach dnia lub mamy do czynienia z dużym rozproszeniem zespołu, który ma zostać przeszkolony. Zapraszamy do zapoznania się z naszym produktem i ofertą E-learning / Distance Learning.