Platforma dla studentów z Europy Wschodniej

OKNO NA WSCHÓD to polska dynamiczna organizacja pozarządowa powstała w 2008 r. zrzeszająca osoby ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym. Skupia ona przedstawicieli różnych branż, którzy swoją wiedzą i umiejętnościami wykorzystują działają na rzecz rozwoju współpracy między Unią Europejską a jej wschodnimi sąsiadami. Fundacja podejmuje inicjatywy w obszarach edukacji, gospodarki, kultury i nauki o zasięgu lokalnym, krajowym i międzynarodowym.

Zadania i cele projektu

Projekt www.polskijazyk.pl, którego jesteśmy realizatorem to platforma do bezpłatnej nauki języka polskiego (poziomy A1-B1 biorąc pod uwagę wymogi egzaminu certyfikacyjnego z języka polskiego dla obcokrajowców). To pierwsze tego typu narzędzie z wykorzystaniem nowoczesnych techniki i metod dydaktycznych. Na podstawie zaproponowanych treści uczestnicy kursu poznają również historię i kulturę współczesnej Polski.

Intuicyjna platforma nauczania języka polskiego

Zaprojektowana przez nas platforma adresowana jest do osób w wieku między 16 a 24 rokiem życia, głównie mieszkańców Ukrainy, Białorusi i Rosji, zainteresowanych podjęciem studiów w języku polskim. Każdy kto ukończył szkolenie może za pośrednictwem platformy uzyskać Certyfikat Znajomości Języka Polskiego jako Obcego. Platforma powstała w ramach realizacji projektu „Poznaj polski, poznaj Polskę” współfinansowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w ramach „Współpracy w dziedzinie dyplomacji publicznej 2015”.

Aplikacja www.polskijazyk.pl powstała w oparciu o system Edito e-learning. Zostały wdrożone m.in. takie moduły dedykowane jak: wirtualna klawiatura, słownik szkoleń, zeszyt ćwiczeń (z propozycjami zadań typu spellpad czy drag&drop).

Ponad 80 tys. aktywnych użytkowników

Główne korzyści dla naszego Klienta:
  • Promocja Polski, języka polskiego i kultury polskiej
  • Wsparcie przy realizacji zadań statusowych Fundacji
  • Doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem polskim
  • Ponad 80 000 aktywnych użytkowników (i ta liczba ciągle rośnie)
  • Oszczędność czasu
  • Raportowanie wyników nauczania
  • Intuicyjny w obsłudze panel administracyjny.