Platforma dla studentów z Europy Wschodniej

OKNO NA WSCHÓD to dynamiczna organizacja pozarządowa powstała w 2008 r. Skupia przedstawicieli różnych branż, którzy swoją wiedzę i umiejętności wykorzystują działając na rzecz rozwoju współpracy między Unią Europejską a jej wschodnimi sąsiadami. Fundacja podejmuje inicjatywy w obszarach edukacji, gospodarki, kultury i nauki o zasięgu lokalnym, krajowym i międzynarodowym.

Zadania i cele projektu

Projekt www.polskijazyk.pl, którego realizatorem jest Ideo to platforma do bezpłatnej nauki języka polskiego (poziomy A1-B1 biorąc pod uwagę wymogi egzaminu certyfikacyjnego z języka polskiego dla obcokrajowców). To pierwsze tego typu narzędzie z wykorzystaniem nowoczesnych techniki i metod dydaktycznych. Na podstawie zaproponowanych treści uczestnicy kursu poznają również historię i kulturę współczesnej Polski.

Platforma adresowana jest do osób w wieku między 16 a 24 rokiem życia, głównie mieszkańców Ukrainy, Białorusi i Rosji, zainteresowanych podjęciem studiów w języku polskim. Każdy kto ukończył kurs może za pośrednictwem platformy uzyskać Certyfikat Znajomości Języka Polskiego jako Obcego. Platforma powstała jako efekt realizacji projektu „Poznaj polski, poznaj Polskę” współfinansowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w ramach „Współpracy w dziedzinie dyplomacji publicznej 2015”.

Aplikacja www.polskijazyk.pl powstała w oparciu o system Edito e-learning. Zostały wdrożone m.in. takie moduły dedykowane jak: wirtualna klawiatura, słownik szkoleń, zeszyt ćwiczeń (z propozycjami zadań typu spellpad czy drag&drop).

Główne korzyści dla naszego Klienta:
  • Promocja Polski, języka polskiego i kultury polskiej
  • Wsparcie przy realizacji zadań statusowych Fundacji
  • Doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem polskim
  • Ponad 80 000 aktywnych użytkowników (i ta liczba ciągle rośnie)
  • Oszczędność czasu dla e-kursantów
  • Raportowanie wyników nauczania
  • Intuicyjny w obsłudze panel administracyjny.