Czy Twój HR nadąża za zmianami? Platformy szkoleniowe to podstawa!
Odpowiedź na nie w dużej mierze zależy od tego, jak skutecznie wdrażacie innowacyjne rozwiązania w obszarze rozwoju pracowników.
Odpowiedź na nie w dużej mierze zależy od tego, jak skutecznie wdrażacie innowacyjne rozwiązania w obszarze rozwoju pracowników.
Choć e-learning w wielu aspektach przewyższa szkolenia w tradycyjnym formacie, to nie da się ukryć, że niesie on również pewne wyzwania dla organizacji, które z niego korzystają. Jedną z bardzo istotnych kwestii jest fakt, iż skuteczność e-szkoleń w dużej mierze zależy od samodyscypliny ich uczestników. Jakie działania osoby odpowiedzialne za e-learning w firmie mogą więc podjąć, by zwiększyć motywację i regularność pracowników?
Zaangażowanie pracowników to bardzo ważny element, który pozwala na skuteczne zdobywanie wiedzy za pomocą szkoleń e-learningowych. Jak je jednak utrzymać? Pomogą w tym kluczowe moduły wspierające motywację użytkowników e-szkoleń.
Zapewnienie szybkiego i wygodnego dostępu do wiedzy jest jednym z najważniejszych wyzwań współczesnych organizacji. Pozwalającym na to rozwiązaniem, którym interesuje się coraz więcej firm i instytucji, jest wdrożenie platformy e-learningowej. Aby przyniosło ono jak najlepsze rezultaty, konieczne jest jednak unikanie błędów najczęściej popełnianych w trakcie tego procesu.
E-szkolenia są dzisiaj powszechnie stosowane w wielu przedsiębiorstwach i instytucjach administracji publicznej. Aby taka forma zdobywania wiedzy przyniosła jak największe korzyści i przełożyła się na efektywność szkoleń, niezbędne jest jednak prawidłowe przygotowanie materiałów edukacyjnych.
Platformy e-learningowe, które nie spełniają oczekiwań firmy, są problemem bardziej powszechnym, niż mogłoby się wydawać. Konkretne trudności mogą wynikać nie tylko z ograniczeń danego systemu, ale również z błędów popełnionych na etapie wdrożenia. Choć część z nich można próbować naprawiać, w niektórych sytuacjach konieczne może być zastąpienie używanej platformy.
E-learning to dynamicznie rozwijająca się dziedzina, która od początku swojego istnienia przeszła znaczną ewolucję. Pierwsze kursy online były stosunkowo proste i oparte głównie na dostarczaniu treści w postaci tekstów i testów, które były takie same dla każdego użytkownika.
Wiele firm zastanawiających się nad wdrożeniem rozwiązań e-learningowych rozważa wybór bezpłatnej platformy Moodle. Czy narzędzie to faktycznie pozwala na w pełni darmowe użytkowanie i czy zapewnia ono te same możliwości, co autorskie systemy LMS?
Standard SCORM istnieje już od ponad dwóch dekad. Czy zatem spełnia on wymagania nowoczesnej technologii i dzisiejszych użytkowników? Jaką rolę w e-learningu odgrywają kreatory szkleń? I które z tych rozwiązań jest lepsze?
Ze standardem SCORM styczność miało większość osób zaangażowanych w tworzenie e-szkoleń lub implementację e-learningu.. Czym jednak w rzeczywistości jest standard SCORM, jakie oferuje on możliwości i jak z niego korzystać?
Ścieżki rozwoju pracowników - korzyści z wdrożenia modułu do platformy e-learningowej
Dlaczego zbyt dużo efektu „WOW” nie pomaga w nauce?
Wobec stale rosnących ograniczeń czasowych i stale podwyższającej się poprzeczki wymagań, tradycyjne metody nauczania stają się coraz mniej skuteczne
Z punktu widzenia funkcjonowania organizacji proces on-boardingu i adaptacji nowych pracowników może być uznany za jeden z kluczowych czynników jej rozwoju
Coraz częściej nauczanie online staje się alternatywą tradycyjnych szkoleń i spotkań instytucji czy biznesów. Platformy oferują coraz więcej rozwiązań, począwszy od udostępniania materiałów po interaktywne szkolenie oraz niemal rzeczywistą rozmowę.