Serwis edukacyjny dla LG Electronics

Serwis edukacyjny dla LG Electronics

LG Electronics to jeden z największych koreańskich konglomeratów. Jest czwartym pod względem wielkości przedsiębiorstwem w Korei Południowej, po Samsung Group, Hyundai Motor Group i grupie SK. Wiodącą działalnością koncernu jest przemysł energetyczny i chemiczny, elektronika oraz telekomunikacja. Firma odgrywa aktywną rolę na globalnych rynkach gospodarczych, zatrudniając około 140 tysięcy osób, pracujących w 120 lokalizacjach na całym świecie.

Zadania i cele

Dla LG Electronics przygotowaliśmy edukacyjny serwis internetowy. Aplikacja łączy ze sobą narzędzia marketingowe oferowane przez firmę LG - Akademię Klimatyzacji LG oraz program lojalnościowy „Liga Graczy”.

Strefaklimatyzacji.pl dostarcza wielu wartościowych informacji, materiałów oraz porad zarówno dla fachowców z branży, jak i dla końcowych użytkowników. Serwis stanowi wsparcie dla osób, które przymierzają się do kupna klimatyzacji. Pozwala im na bezpośredni kontakt z ekspertami, którzy pomogą w doborze optymalnego urządzenia, jego instalacji i sezonowym przeglądzie. Wymiana opinii między użytkownikami a specjalistami odbywa się za pomocą forum. Funkcjonalność ta daje im także poczucie współtworzenia serwisu.

Osoby prowadzące działalność gospodarczą w branży inżynierii sanitarnej mogą założyć w bazie instalatorów firmowy profil oraz zamieszczać w nim galerie zdjęć z własnych realizacji. W ten sposób użytkownik w łatwy sposób może znaleźć w swoim regionie najlepszych instalatorów. Integracja serwisu z zewnętrznym system programu lojalnościowego „Liga Graczy”, umożliwiła tworzenie rzetelnego rankingu firm instalacyjnych.

Portal został wdrożony w oparciu o autorski system zarządzania treścią Edito CMS, który zapewnia jego wydajne funkcjonowanie, jednocześnie pozwalając na sprawną i bezproblemową rozbudowę w przyszłości.

Główne korzyści dla Klienta
  • dedykowane narzędzie dla firm instalacyjnych
  • obszerna baza wiedzy nt. klimatyzatorów
  • nowoczesny wizerunek marki
  • usprawnienie komunikacji na różnych poziomach
  • budowanie lojalnej społeczności
  • intuicyjny w obsłudze panel administracyjny
  • serwis wspierający cele biznesowe Klienta