Platforma e-learningowa dla Lubelskiego Centrum Innowacji i Technologii

Zadania i cele:

W ramach współpracy z Klientem zaprojektowaliśmy i wdrożyliśmy platformę zdalnego nauczania (LMS), dedykowaną pracownikom placówek edukacyjnych i oświatowych.

Platforma e-learningowa stanowi wsparcie szkoleniowe dla osób, które pracują oraz przekazują wiedzę zdalnie, za pomocą odpowiednich narzędzi technicznych.

Dzięki zawartym na platformie szkoleniom informatycznym oraz metodycznym, użytkownicy mają dostęp do praktycznej wiedzy udostępnianej w zróżnicowanej i atrakcyjnej formie.

Na platformie dostępne są dwa moduły: Doradztwo Metodyczne oraz Szkolenia Informatyczne - użytkownicy mogą korzystać z dostępnych modułów według nadanych im uprawnień przez administratora. Ponadto możliwe jest swobodne przełączanie się pomiędzy modułami bez konieczności przelogowania.

Użytkownicy w ramach Modułu Szkoleń Informatycznych korzystają z różnego rodzaju materiałów edukacyjnych, jak np. multimedialne szkolenia e-learningowe, e-testy, materiały video.

Aby dostęp do wiedzy i informacji był szybki i prosty, każdy użytkownik ma automatycznie przypisywaną ścieżkę rozwoju, w której może obserwować wszelkie aktywności oraz gromadzić różnego rodzaju materiały. Co więcej, moduł posiada funkcjonalność, za pomocą której możliwe jest zapisanie się na indywidualne spotkania online z konsultantem.

Z kolei Moduł Doradztwa Metodycznego zawiera możliwość zamieszczania przez użytkowników propozycji materiałów szkoleniowych, które następnie są autoryzowane przez metodyków. Użytkownicy mają możliwość podglądu statusu realizacji, weryfikacji i obróbki materiału. Po publikacji gotowego już materiału, jest on widoczny dla wszystkich użytkowników platformy.

Opublikowane materiały mogą być lajkowane przez innych użytkowników. W ramach tego modułu możliwe jest także odbywanie konsultacji online nauczycieli z metodykami.

Wdrożona Platforma e-learningowa posiada również rozbudowaną funkcjonalność związaną z grywalizacją. Nauczyciele za określone działania na platformie otrzymują punkty, które zbierają również dla swojej Szkoły. Użytkownicy na bieżąco mogą podglądać ranking oraz listę uzyskanych punktów.

Platforma bogata jest również w szereg narzędzi administracyjnych pozwalających na zarzadzanie treściami, konfigurację modułów, zarządzanie użytkownikami, monitoring postępów użytkownika oraz generowanie raportów.

Korzyści dla Klienta:

  • wydajna i funkcjonalna Platforma e-learningowa,
  • atrakcyjna i skuteczna forma nauki, praktyczne funkcjonalności, które wspierają zdalne nauczanie,
  • grywalizacja,
  • monitoring i raportowanie postępów użytkowników,
  • rozbudowany system uprawnień dla użytkowników,
  • dedykowane rozwiązania w panelu administracyjnym,
  • integracja z zewnętrznymi narzędziami.