Platforma e-learningowa Akademia Inżynierii

Wydawnictwo Inżynieria Sp. z o.o. od ponad dekady działa na rynku prasy branżowej. Wydaje głównie periodyki, czasopisma, katalogi oraz publikacje w wersji elektronicznej na portalu inzynieria.com, gdzie codziennie pojawiają się najświeższe newsy z kraju i ze świata. Kolejnym profilem działalności Wydawnictwa jest organizacja konferencji branżowych, które sprzyjają wymianie wiedzy i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami świata nauki, inwestorami, projektantami oraz producentami i dostawcami.

Zadania i cele

Potrzeba stworzenia platformy Akademia-inzynierii.pl związana była z rosnącym zapotrzebowaniem na rynku na nowe formy zdobywania i przekazywania wiedzy z zakresu inżynierii.

Aktualnie na platformie dostępne jest pierwsze szkolenie pod patronatem firmy BLEJKAN S.A., lidera rynku bezwykopowych renowacji kanalizacji w Europie. Na kurs zapisało się dotychczas 210 użytkowników. Aby zachęcić internautów do udziału w szkoleniu wprowadzono do niego elementy gry. Punkty to jeden z mechanizmów, który ma na celu wzmacniać motywację użytkowników.

Po zakończeniu poszczególnych etapów kursu „Renowacja Kanalizacji” uczestnicy mogą wziąć udział w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami. Użytkownik gromadzi punkty za każdym razem, kiedy ukończy lekcję oraz rozwiąże test sprawdzający. Podczas przygotowywania ćwiczeń sprawdzających uwzględniono czas, jaki użytkownik ma na ich rozwiązanie, minimalny próg zaliczenia oraz maksymalną ilość podejść do danego testu. Każdy uczestnik szkolenia otrzymuje natychmiastową informację zwrotną dotyczącą poprawności udzielanych odpowiedzi, co dodatkowo wzmacnia jego zachowanie.

Punkty mogą być również przyznawane za aktywność poza platformą. Jednym z elementów nagradzających, które firma może wykorzystać projektując szkolenie jest przyznawanie odznak.

Zlecenie obejmowało także wdrożenie dedykowanej grafiki oraz szkolenie dla pracowników z obsługi platformy, które odbyło się w siedzibie Klienta.

Główne korzyści dla Klienta

  • wykorzystanie elementów grywalizacji
  • możliwość nagradzania najaktywniejszych użytkowników
  • integracja logowania z Facebookiem i Google+
  • rozszerzenie oferty Wydawnictwa o szkolenia e-learningowe
  • usługi serwisowe po stronie dostawy

Główne korzyści dla użytkownika

  • możliwość zdobycia specjalistycznej wiedzy z różnych dziedzin inżynierii
  • możliwość realizacji kursu w dowolnym czasie i miejscu
  • kontakt z ekspertami i innymi uczestnikami Akademii
  • skuteczne i szybkie przyswajanie wiedzy
  • bezpłatne korzystanie z zasobów platformy