Druga edycja konkursu Web.Master podkarpacki

Jako współorganizatorzy konkursu Web.Master podkarpacki wspieramy projekt od strony technologicznej, a także pomagamy w jego promocji.
31 marca 2017

Celem konkursu Web.Master podkarpacki jest promocja rozwoju wiedzy w zakresie IT wśród uczniów z terenu województwa podkarpackiego. Konkurs składa się z dwóch etapów i jest realizowany w dwóch kategoriach wiekowych: gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalne. Dotychczas odbyły się dwie edycje konkursu, kolejna planowana jest na rok 2018.

Pierwszy etap został przeprowadzony za pomocą dedykowanej platformy e-learningowej www.konkurs.webmasterpodkarpacki.pl, przygotowanej przez Ideo. Istotnym elementem serwisu jest moduł „E-testy”, który pozwala na szybką weryfikację posiadanych wiadomości. Uczniowie w ciągu 20 minut mieli do rozwiązania 60 pytań testowych jednokrotnego wyboru. Po wypełnieniu testu otrzymali informację o swoich wynikach.

Wykorzystanie platformy e-learningowej umożliwiło udział w konkursie znacznym ilościom młodych pasjonatów. Ponadto system oceniania był w pełni zautomatyzowany, co pozwoliło organizatorom zaoszczędzić czas.

Do testu on-line przystąpiło ponad 500 uczniów z województwa podkarpackiego. 30. najlepszych zostało zaproszonych do drugiego, stacjonarnego etapu, który odbył się 21 marca br. w Zespole Szkół Energetycznych w Rzeszowie.

Podczas finału uczniowie mieli możliwość poznać innych uczestników konkursu, którzy podobnie tak jak oni wiążą swoją przyszłość z branżą IT. Najlepsi otrzymali propozycję odbycia stażu lub praktyk w Ideo Sp. z o.o. oraz atrakcyjne nagrody. Ponadto finaliści (w kategorii gimnazjum) walczyli o dodatkowe punkty do świadectwa ukończenia szkoły.

Poznaj wyniki konkursu